הפינה של יפעת

כוחה של התמדה

כוחה של התמדה

התמדה היא תכונה של מי שאינם מפסיקים לעסוק במה שהם עושים. של אותם כאלה אשר מלאי נחישות, שקדנות, עקביות ועקשנות ללא פשרה.

קרא עוד
מי מנקה את הבית

מי מנקה את הבית הזה?

ההורים יכולים לבצע את המטלות מהר יותר וטוב יותר. יחד עם זאת לקיחת חלק בביצוע מטלות הבית היא אחת ממשימות ההוריות החשובות.

קרא עוד

פרטיות בגיל ההתבגרות

אחד מדרכי ההתפתחות של המתבגרים היא יצירת נפרדות מהוריהם. כך הם מגבשים זהות עצמית מתוך התבוננות פנימית והתבוננות חיצונית אל החברה והסביבה.

קרא עוד
הכנה לכיתה א

הכנה לכיתה א'

המעבר מהגן לכיתה א' טומן בחובו לא מעט שינויים משמעותיים ומאתגרים הן לילדים והן להורים. כדי שהמעבר יעבור בהצלחה, ההכנה המוקדמת חשובה ביותר.

קרא עוד
חדשנות הורית

חדשנות הורית

בשנים האחרונות נושא החדשנות מעסיק ארגונים רבים. כל ארגון מעוניין לקדם, ליעיל ולפתח את המוצר הגולמי למען לקוחותיו והגדלת רווחיו. מאמר זה מתייחס לחדשנות בהיבט ההורי והמשפחתי.

קרא עוד
אווירה משפחתית

אווירה משפחתית

מכירים את התחושה שמשאירה בכם משפחה שהכרתם לראשונה? דעה שאתם מגבשים לגביה מהמפגש הראשון? היא מבוססת על האווירה המשפחתית שמשרה המשפחה, כמעין טביעת רגל.

קרא עוד
זהות הורית

זהות הורית

הורות טומנת בחובה הגשמה, נתינה ואושר גדול יחד עם זאת לא מעט קשיים רגשיים, נפשיים, כלכלים ואף פיזיים. המעבר מזוג למשפחה מצריך ארגון מחדש של מערכת היחסים, הזמן והחיים האישיים.

קרא עוד
יתרונות הבחירה החופשית

יתרונות הבחירה החופשית

בחירה חופשית באה לידי ביטוי בכך שאנו קובעים מרצוננו החופשי (כמעט כל דבר בחיינו) מבלי התערבות של האחר. בוחרים את מחשבותינו, התנהלותנו, רגשותינו ומעשינו בחיינו בכל זמן ומקום. היא לגיטימית כל עוד הבחירה אינה פוגעת בזכויותיהם של האחרים.

קרא עוד
התמודדות עם בעיות התנהגות

התמודדות עם בעיות התנהגות

בעיות התנהגות הינן דפוס התנהגות אשר פוגע בזכויות אחרים באופן עקבי ומתמשך. ההתנהגויות כוללות תוקפנות, מרדנות ופגיעה בנורמות, ערכים חוקים וכללים חברתיים כגון: פגיעה ברכוש, תקיפה, פגיעה מילולית ועוד.

קרא עוד
בטחון עצמי

בטחון עצמי

הגדרת המילון לביטחון עצמי הוא "האמונה של האדם ביכולתו להצליח בכל מה שהוא עושה. תחושת מסוגלות לגבי עצמו. הכרה ביכולות ובחלושות והשלמה עמן מבלי תחושת אשמה, פחד או חוסר יכולת."

קרא עוד