הפינה של יפעת

מהי לקות למידה

מהי לקות למידה

לקות למידה הינה קושי ברכישת מיומנויות למידה בסיסיות, על רקע נוירולוגי (מולד). הלקות מקשה על רכישת מיומנויות למידה בסיסיות.

קרא עוד
עצלנות

עצלנות

האומנם ילדה שאינה מוכנה להכין שעורי בית או למלא אחר משימותיה היא ילדה עצלנית? האם היא חלשת אופי? האם היא חסרת כוח ורצון?

קרא עוד
מד הורות

מד הורות

מד הורות שמגיע עם הוראות ברורות של תעשי ואל תעשי. מד המורה על המינון הנכון עבור אמירת כן וגם לא. מד לכל הרגשה או מחשבה. כזה שמפחית כאב, תסכול ועצבים ונותן מענה מהיר בו במקום.

קרא עוד
חופשה שבשגרה

חופשה שבשגרה

כמבוגרים המילה שגרה מעלה בנו מחשבות ורגשות שלילים. משמעותה עייפות, שעמום, עשייה ופחות פאן וכייף. עבור ילדים השגרה חשובה! היא מקנה סדר וארגון, בטחון וודאות וכך מאפשרת להם התמודדות קלה וטובה יותר עם שינויים ואף עם מצבי חרדה ותסכול.

קרא עוד
לומדים זוגיות

לומדים זוגיות

באופן הגיוני ואובייקטיבי רבים מאיתנו רוצים להמשיך להיות מחוזרים גם בתוקפת השגרה ולכן חשוב להמשיך ולשמר את התשוקה והרומנטיקה. כדי לעשות זאת יש להמשיך להשקיע בקשר ובבן/בת הזוג.

קרא עוד
כוחה של התמדה

כוחה של התמדה

התמדה היא תכונה של מי שאינם מפסיקים לעסוק במה שהם עושים. של אותם כאלה אשר מלאי נחישות, שקדנות, עקביות ועקשנות ללא פשרה.

קרא עוד
מי מנקה את הבית

מי מנקה את הבית הזה?

ההורים יכולים לבצע את המטלות מהר יותר וטוב יותר. יחד עם זאת לקיחת חלק בביצוע מטלות הבית היא אחת ממשימות ההוריות החשובות.

קרא עוד

פרטיות בגיל ההתבגרות

אחד מדרכי ההתפתחות של המתבגרים היא יצירת נפרדות מהוריהם. כך הם מגבשים זהות עצמית מתוך התבוננות פנימית והתבוננות חיצונית אל החברה והסביבה.

קרא עוד
הכנה לכיתה א

הכנה לכיתה א’

המעבר מהגן לכיתה א’ טומן בחובו לא מעט שינויים משמעותיים ומאתגרים הן לילדים והן להורים. כדי שהמעבר יעבור בהצלחה, ההכנה המוקדמת חשובה ביותר.

קרא עוד
חדשנות הורית

חדשנות הורית

בשנים האחרונות נושא החדשנות מעסיק ארגונים רבים. כל ארגון מעוניין לקדם, ליעיל ולפתח את המוצר הגולמי למען לקוחותיו והגדלת רווחיו. מאמר זה מתייחס לחדשנות בהיבט ההורי והמשפחתי.

קרא עוד