כתבות

החיים על הרצף

החיים על הרצף

אנו שמחים לשתף אתכם במדריך קצר לבני משפחה לילדים.ות על הרצף האוטיסטי. מדריך קצר זה יספק לכםן ידע וכלים יישומיים לקידום איכות החיים של בן המשפחה שלכםן שנמצא על הרצף האוטיסטי.

קרא עוד
מהי לקות למידה

מהי לקות למידה

לקות למידה הינה קושי ברכישת מיומנויות למידה בסיסיות, על רקע נוירולוגי (מולד). הלקות מקשה על רכישת מיומנויות למידה בסיסיות.

קרא עוד
היום הבינלאומי לקידום זכויות של אנשים

היום הבינ”ל לקידום אנשים עם מוגבלות

מטרת היום הנה לעלות את המודעות כלפי אנשים עם מוגבלות ולקדם את התמיכה בזכויותיהם ובהזדמנויות חייהם. היום נועד גם להגביר את המודעות לתועלת שבהכללת אנשים עם מוגבלות בכל היבטי החיים: הפוליטיים, החברתיים, הכלכליים והתרבותיים.

קרא עוד
עצלנות

עצלנות

האומנם ילדה שאינה מוכנה להכין שעורי בית או למלא אחר משימותיה היא ילדה עצלנית? האם היא חלשת אופי? האם היא חסרת כוח ורצון?

קרא עוד
בית הספר ספארי רמת גן

5 יחידות בגרות בספארי

כתבה שהתפרסמה ב-Ynet על תלמידי “ספארי רמת גן”, היכולים לבחור במגמת “טיפול ואימון חיות בר” – ולהיבחן לבגרות ברמה של חמש יחידות. בין מחלקות הקופים, הזוחלים והציפורים, הם זוכים לפתח מיומנויות קוגניטיביות ורגשיות.

קרא עוד
השלכות הקורונה

השלכות נגיף הקורונה

כבר יותר משנה וחצי שכולנו חווים את השלכות נגיף הקורונה על כל תחומי חיינו. על מנת לבחון כיצד המגפה משפיעה על ההשתתפות וההכלה החברתית של אנשים עם התמודדות נפשית משמעותית, פורסם קול קורא לגיליון מיוחד שיעסוק בנושא.

קרא עוד
מד הורות

מד הורות

מד הורות שמגיע עם הוראות ברורות של תעשי ואל תעשי. מד המורה על המינון הנכון עבור אמירת כן וגם לא. מד לכל הרגשה או מחשבה. כזה שמפחית כאב, תסכול ועצבים ונותן מענה מהיר בו במקום.

קרא עוד
חופשה שבשגרה

חופשה שבשגרה

כמבוגרים המילה שגרה מעלה בנו מחשבות ורגשות שלילים. משמעותה עייפות, שעמום, עשייה ופחות פאן וכייף. עבור ילדים השגרה חשובה! היא מקנה סדר וארגון, בטחון וודאות וכך מאפשרת להם התמודדות קלה וטובה יותר עם שינויים ואף עם מצבי חרדה ותסכול.

קרא עוד
לומדים זוגיות

לומדים זוגיות

באופן הגיוני ואובייקטיבי רבים מאיתנו רוצים להמשיך להיות מחוזרים גם בתוקפת השגרה ולכן חשוב להמשיך ולשמר את התשוקה והרומנטיקה. כדי לעשות זאת יש להמשיך להשקיע בקשר ובבן/בת הזוג.

קרא עוד
כוחה של התמדה

כוחה של התמדה

התמדה היא תכונה של מי שאינם מפסיקים לעסוק במה שהם עושים. של אותם כאלה אשר מלאי נחישות, שקדנות, עקביות ועקשנות ללא פשרה.

קרא עוד
מי מנקה את הבית

מי מנקה את הבית הזה?

ההורים יכולים לבצע את המטלות מהר יותר וטוב יותר. יחד עם זאת לקיחת חלק בביצוע מטלות הבית היא אחת ממשימות ההוריות החשובות.

קרא עוד

פרטיות בגיל ההתבגרות

אחד מדרכי ההתפתחות של המתבגרים היא יצירת נפרדות מהוריהם. כך הם מגבשים זהות עצמית מתוך התבוננות פנימית והתבוננות חיצונית אל החברה והסביבה.

קרא עוד