כתבות

הכנה לכיתה א

הכנה לכיתה א'

המעבר מהגן לכיתה א' טומן בחובו לא מעט שינויים משמעותיים ומאתגרים הן לילדים והן להורים. כדי שהמעבר יעבור בהצלחה, ההכנה המוקדמת חשובה ביותר.

קרא עוד
חדשנות הורית

חדשנות הורית

בשנים האחרונות נושא החדשנות מעסיק ארגונים רבים. כל ארגון מעוניין לקדם, ליעיל ולפתח את המוצר הגולמי למען לקוחותיו והגדלת רווחיו. מאמר זה מתייחס לחדשנות בהיבט ההורי והמשפחתי.

קרא עוד
מבעד למצלמה

מבעד למצלמה

הצילום מספק הזדמנויות כדי לעסוק בתחומי עניין של התלמידים. כלי שבאמצעותו יכולים תלמידים לבטא נושאים רלוונטיים המשפיעים על הקהילה שלהם ולעסוק באופן ביקורתי בעולמם.

קרא עוד
אווירה משפחתית

אווירה משפחתית

מכירים את התחושה שמשאירה בכם משפחה שהכרתם לראשונה? דעה שאתם מגבשים לגביה מהמפגש הראשון? היא מבוססת על האווירה המשפחתית שמשרה המשפחה, כמעין טביעת רגל.

קרא עוד
זהות הורית

זהות הורית

הורות טומנת בחובה הגשמה, נתינה ואושר גדול יחד עם זאת לא מעט קשיים רגשיים, נפשיים, כלכלים ואף פיזיים. המעבר מזוג למשפחה מצריך ארגון מחדש של מערכת היחסים, הזמן והחיים האישיים.

קרא עוד
יתרונות הבחירה החופשית

יתרונות הבחירה החופשית

בחירה חופשית באה לידי ביטוי בכך שאנו קובעים מרצוננו החופשי (כמעט כל דבר בחיינו) מבלי התערבות של האחר. בוחרים את מחשבותינו, התנהלותנו, רגשותינו ומעשינו בחיינו בכל זמן ומקום. היא לגיטימית כל עוד הבחירה אינה פוגעת בזכויותיהם של האחרים.

קרא עוד
התמודדות עם בעיות התנהגות

התמודדות עם בעיות התנהגות

בעיות התנהגות הינן דפוס התנהגות אשר פוגע בזכויות אחרים באופן עקבי ומתמשך. ההתנהגויות כוללות תוקפנות, מרדנות ופגיעה בנורמות, ערכים חוקים וכללים חברתיים כגון: פגיעה ברכוש, תקיפה, פגיעה מילולית ועוד.

קרא עוד
בטחון עצמי

בטחון עצמי

הגדרת המילון לביטחון עצמי הוא "האמונה של האדם ביכולתו להצליח בכל מה שהוא עושה. תחושת מסוגלות לגבי עצמו. הכרה ביכולות ובחלושות והשלמה עמן מבלי תחושת אשמה, פחד או חוסר יכולת."

קרא עוד
הדרכת הורים

הדרכת הורים

לעיתים הורים יחששו לפנות להדרכת הורים כיוון שמבחינתם הפנייה עצמה תכריז, נכשלנו! לא הצלחנו לעמוד בתפקיד החשוב ביותר בחיינו! בנוסף יחששו מביקורתיות ושיפוטיות של הסביבה, המשפחה, היועצת או המטפלת.

קרא עוד
שירת הסטיקר

שירת הסטיקר 2019 ★

הפסטיבל החברתי הראשון בישראל!
חברי להקת הדג נחש מבקרים את התלמידים המקסימים שלנו ומזמינים את כולם לפסטיבל החברתי הראשון בישראל! שיתקיים ב-13.6 בלייב פארק ראשל"צ

קרא עוד