המרכז לרצף שירותי תעסוקה וטיפול בית אקשטיין, רמלה

“השראה קיימת, אבל היא חייבת למצוא אותנו עובדים” (פבלו פיקאסו)

אוכלוסיית היעד:
אנשים מעל גיל 21 שמוכרים במשרד הרווחה והשירותים החברתיים (מש”ה ושיקום), המתגוררים בבית משפחותיהם או בדיור בקהילה ברמלה וביישובים הסמוכים לה. הפנייה מתבצעת דרך המחלקה לשירותים חברתיים בעיר רמלה.

על המרכז :
המרכז פועל במבנה חדש ומואר  ומציע  מגוון שירותי תעסוקה, השמה  וטיפול.  בחירת השרות הנכון והמתאים ביותר לכל אדם נעשית בשיתוף הלקוח, משפחתו והגורמים המקצועיים.

צוות המרכז כולל:
מנהלת, רכזות תחום,  מדריכים תעסוקתיים וטיפוליים, פיזיותרפיסטית, מרפאה בעיסוק, אחות, תרפיסטית במוסיקה ומנתחת התנהגות.
הצוות במרכז מיומן ומחויב לאיכות השירות ולמקצוענות ללא פשרות, לאמונה ביכולות ובכוחות, לעבודה מתוך שקיפות, פתיחות ושיתוף פעולה על מנת להביא לטיפוח ופיתוח ההון האנושי ושיפור איכות חייהם של המועסקים שלנו.
אני מאמין. אנו מכירים   בחשיבות העבודה והשפעתה החיובית על איכות חייו של האדם  ומציעים שירותים בהם מושם הדגש על הקניית ערכים מעולם העבודה, פיתוח המסוגלות התעסוקתית   והבניית מסלולי קריירה מתאימים לכל לקוח ולקוח. 

כיום משולבים כ-115 מועסקים בכל רצף השירותים:
מערך השמה פרטנית: השמה בחברות בשוק החופשי ביחסי עובד מעביד ובליווי רכזות השמה לאורך כל תקופת העסקתו של האדם. הכשרות לקראת השמה מתבצעות בתוך המרכז ובקבוצות הכשרה היוצאות לעבודה בשוק החופשי בליווי אנשי צוות.

שרותי השמה קבוצתיים: מתוך הבנת כוחה של הקבוצה ומתוך היכרות עם צרכי לקוחותינו אנו פותחים קבוצות השמה בנות עשרה אנשים במפעלים שונים באזור. העבודה מתבצעת בליווי קבוע של מדריכת השמה המלווה את הקבוצה לאורך כל היום.

מערך הייצור: התמחות בשירותי ערך מוסף  עבור לקוחות עסקיים מתחומים שונים וכן פרויקטים שונים מעולם היזמות העסקית – חברתית. המקצוענות שלנו הנה בתחום הרכבת חומרי גלם למוצר שלם ומוכן לשיווק, בהרכבת שלב אחד או יותר מתהליך היצור הכולל והעברתו להמשך ייצור ללקוח ובליקוט מספר מוצרים מוכנים ואריזתם לכלל מוצר שלם. האווירה ביחידות אלו הנה אווירה דינאמית וחרושתית תוך הקפדה על האיכות ועל עמידה בלוחות זמנים לפי דרישות לקוחתנו העסקיים.
מערך טיפולי סיעודי –  דגש על יצירה והתאמה של תעסוקה מגוונת והולמת לצד  פעילויות פנאי והעשרה. תכני העבודה מכוונים לחיזוק תחושת המסוגלות תוך פיתוח ושימור של מיומנויות שונות, מענה חברתי, התאמות סביבה ומענה חושי.
העבודה במתחם מובנית לפי סדר יום מונגש, בקבוצות קטנות, צוות בתקינה גבוהה ותמיכות של צוות רב מקצועי .

יחידת ותיקים: מענה לאנשים שעברו את גיל חמישים וניכרת אצלם ירידה משמעותית בעקבות הגיל. המעבר ליחידה נעשה בשיתוף האדם ועל פי רצונו.

יחידה טיפולית: מענה לאנשים עם יכולות תעסוקתיות אך עם  קושי להשתלב במערך הייצור עקב מצב רפואי, רמת תפקוד או התנהגות מאתגרת.

יחידה סיעודית: מענה לאנשים עם נכויות נלוות הכוללות נכויות פיזיות (עד 100% נכות), עיוורון, חירשות אוטיזם והפרעות התנהגות הזקוקים לתמיכות מוגברות.

תעסוקה עד הבית: שירות שמיועד עבור אנשים שמסיבות שונות לא משולבים במסגרת תעסוקתית. לכל אדם שמצטרף לתוכנית נבנית תוכנית  ליווי בהתאם לצרכיו הכוללת הכשרה תעסוקתית ולימוד הכישורים הרכים שנדרשים לאדם בעולם התעסוקה.

תהליכי הליבה במסגרת שלנו:

  • איכות חיים ותמיכות מותאמות לכל לקוח
  • מעורבות וקשר עם הקהילה
  • עבודה הולמת וראויה ופיתוח המיומנות התעסוקתית
  • מענה מקצועני לצרכים הטיפוליים והסיעודיים
  • חדשנות
  • שתופי פעולה עם אוניברסיטאות במחקרים שונים
  • מחויבות לאיכות השרות – ISO 9000
  • טיפוח ופיתוח צוות מסור ומקצוען
  • מענה לצרכים החברתיים
  • אירועים משותפים, נופשים, מסיבות ופעילויות חברתיות

המרכז פועל מתוקף מכרז עם עיריית רמלה ובפיקוח משרד הרווחה והשירותים החברתיים.

כתובת המסגרת: שמעון אפריאט 23, קריית מנחם בגין, רמלה  |  טלפון: 08-9228512  |  פקס: 08-9281505