תעסוקה לאנשים עם מוגבלות

העבודה מהווה גורם מרכזי בחיינו ובאפשרותה לבנות ביטחון עצמי, להקנות עצמאות ולסייע ביצירת אמון וקשרים חברתיים המובילים לשיפור איכות החיים. מטרת שרותי התעסוקה של בית אקשטיין הינה שיפור איכות חייהם של אנשים עם מוגבלות, באמצעות תעסוקה מתאימה.

מסגרות התעסוקה שלנו מקנות ערכי עבודה ומכשירות את הלקוחות לקראת אפשרויות תעסוקה שונות, תוך ליווי ותמיכה של כל לקוח על פי צרכיו.

הצוות המקצועי שלנו בונה לכל לקוח תכנית תמיכות אישית, לשילוב מוצלח וארוך טווח בשוק התעסוקה.

שירותי התעסוקה וההשמה השונים של בית אקשטיין הינם תחת פיקוח משרד הרווחה, הבריאות, והמוסד לביטוח לאומי.

לצפייה באמנת השותפות הבין מגזרית לקידום תעסוקת אנשים עם מוגבלות לחצו כאן

יצירת תעסוקה לאנשים עם מוגבלות משרתת את החברה כולה. מקומות עבודה מגוונים מרוויחים עובדים שעברו הכשרה ורוצים להשתלב לטווח הרחוק בשוק העבודה ובמה שהוא מציע, והאוכלוסיה בעלת המוגבלות מרוויחה את היכולת לפרנס את עצמה, לבנות ביטחון אישי וכלכלי, ליצור מערכות יחסים חברתיות ולתחזק שגרה מאוזנת ובעלת ערך.

מעבר לרווח הציבורי הכלכלי בשילוב אנשים עם מוגבלות במקומות עבודה, ישנם ערכים נוספים, חברתיים ומקצועיים.
תעסוקה לאנשים עם מוגבלות מאפשרת נתינת הזדמנות שווה לכולם להצליח, להתקדם ולהתפתח. אחריותנו כחברה לאפשר שיווין הזדמנויות וקידום אחד של השני.

תעסוקה לאנשים עם מוגבלות צריכה להתקיים עם הכוונה מקצועית על מנת להבטיח התאמה של העובד וכישוריו למקום העבודה, קליטה טובה של העובד תוביל ליצירת סביבה תומכת ומקדמת בה הוא יוכל למצות את יכולותיו, להשתכר כראוי, לחוות מפגשים פרונטאליים עם צוות העובדים ולהינות מתחושת הסיפוק של העשייה.

מסגרת עבודה טובה היא מסגרת בה העובד יכול להתמיד, להתקדם ולגלות בה עניין.
כמו כל אחד ואחת מאיתנו שמחפשים מקום עבודה חדש, אנחנו לוקחים בחשבון מספר משתנים: שעות העבודה, שכר, תנאי העבודה, רמת העניין, וההתאמה שלנו לתפקיד, מרחק מהבית, דרכי הגעה ועוד. כדי שנוכל לשלב בצורה הטובה ביותר אנשים בעלי מוגבלות בעולם התעסוקה אנחנו צריכים לקחת בחשבון את כל המשתנים הללו ומעבר להם.
המטרה שלנו היא לתת לאנשים עם מוגבלות חווית עבודה טובה ומוצלחת ולהעניק ערך גם להם וגם למקום העבודה.

בסופו של דבר, מקום העבודה שלנו הוא הרבה מעבר למקום גיאוגרפי אליו אנחנו מגיעים כדי לפרנס את עצמינו.
עבודה היא דבר משמעותי בחייו של כל אדם בוגר. אנחנו מאמינים שיש לכל אחד ואחת מה לתרום, מה לחדש ומה לחזק במסגרת המסוגלות שלו, לכן כל כך חשוב לנו לעודד ולפתח את החוזקות של אנשים בעלי מוגבלות ולהתאים להם את מסגרת העבודה שבה הם יצליחו לתרום מעצמם הכי הרבה. בדרך זו, נוכל להטמיע ולשלב את האוכלוסיה בעלת המוגבלות במקומות עבודה שונים, וזו תחילת הדרך כדי לשלבם ביתר תחומי החיים של הציבור הישראלי.