בית ספר בית אקשטיין, יד רמב"ם חטיבה צעירה

אוכלוסיית היעד:
בית הספר בית אקשטיין יד רמב”ם חטיבה צעירה הוקם לפני כשלוש שנים ומונה 10 כיתות ומיועד לכ 80 תלמידים בכיתות ז’ – ט’.
כל כיתה מונה כ 8 תלמידים, מחנך ועוזר הוראה.

צוות בית הספר כולל מטפלים במגוון תחומים (אומנות, תנועה, מוסיקה, בע”ח וגינון), מחנכים, מורים מקצועיים ועוזרי הוראה.

בית הספר נותן מענה לתלמידים עם רקע נפשי-רגשי בעלי אינטליגנציה תקינה.

בית הספר יושב במושב יד רמב”ם בתחומי המועצה המקומית “גזר” ונותן מענה לתלמידי מחוז מרכז. בית הספר מקיים יום לימודים ארוך (8:00-16:00) לאורך כל השנה ומפעיל קייטנות בחופשות. כל תלמיד מקבל בבית הספר מענים פדגוגיים, טיפוליים וחברתיים.

תלמידי בית הספר זוכים לטיפול פרטני ולטיפול קבוצתי במהלך כל תקופת שהותם בבית הספר. התלמידים לומדים את כל מקצועות הליבה של משרד החינוך תוך שימת דגש לתחומי הספורט, האומנות השימושית (נגרות, צילום, פיסול וכדו’), אומנויות הבמה (לימודי נגינה, שירה ודרמה) וכן בלימודים באמצעות בעלי חיים.

בבית הספר קיימת פינה חי גדולה המשמשת הן לטיפול, הן ללימודים והן כפינת מרגוע ומשחק לתלמידים. כמו כן, בבית הספר מתקיימים לימודים וטיפולים בגינה הטיפולית שם ניתן לתלמידים מרחבים לעיבוד האדמה, גידול צמחים, פירות וירקות. כמו כן, מתקיימים בבית הספר מגוון מרחבי העשרה המשלימים את הלמידה החווייתית: שיעורי ג’אגלינג, אפייה, אריגה, הפעלת קפיטריה, תיפוף אפריקאי, תכשיטנות ועוד. במהלך השנה זוכים תלמידי בית הספר לשלל פעילויות חברתיות החל במועצת התלמידים, טיולים וסיורים ברחבי הארץ, הצגות, ימי שיא וכיף.

מנהל המסגרת:
יוני בן סימון
yoni.b@b-e.org.il

יוני בן סימון

יוני, מתגורר במושב נס הרים שבהרי יהודה, נשוי לנעה ואב ל 5 ילדים.
יוני עוסק בתחום החינוך למעלה מ 20 שנה במסלול שכלל הוראה בבתי ספר, הכשרת מורים במסגרת תכנית “חותם” ועבודה מול נוער בסיכון בבית ספר “ברנקו וייס” רמלה.
יוני מנהל את בית הספר משנת הקמתו מתוך אמונה גדולה ביכולות של כל אדם ואדם, תלמידים וצוות, לקבל את מלוא התנאים למצות את האיכויות, הכישורים והכישרונות שקיימים בהם.

 

כתובת בית הספר: מושב יד רמב”ם | טלפון: 08-6826226 | פקס: 08-6826232 | מייל: yadrambam.tzeira@b-e.org.il