בית ספר בית אקשטיין, כפר מל"ל

בית ספר בית אקשטיין, כפר מל"ל – "בית ספר ליצירה, לתרבות ולאמנות".

אוכלוסית היעד:
תלמידים עם לקות למידה והפרעות קשב וריכוז, בעלי אינטליגנציה תקינה ומעלה. בבית הספר לומדים כ- 150 תלמידים, בשכבות הגיל ז'-יב'.

על בית הספר:
בית הספר מושתת על שתי תפישות עקרוניות: תפישת "איכות חיים ותפישת יצירה, תרבות ואמנות".תפישת "איכות החיים" שלנו שואפת לשיפור מתמיד באיכות החיים של התלמיד על ידי בחינה מתמדת של המרכיבים השונים.תחת הכותרת "יצירה, תרבות ואמנות" מסתתרות שפות ביטוי מגוונות ושונות אשר יכולות לעזור לילד להביא לידי ביטוי רגשות, מחשבות ורעיונות, ועל ידי כך לתרום באופן משמעותי לשיפור באיכות החיים שלו ולשמש כמנוע רב עוצמה להתפתחות אישית.רבים מהתלמידים שלנו יצירתיים וחושבים מחוץ לקופסא. דווקא משום כך חשוב ששדה היצירה והאמנות יתפוס מקום גדול יותר במערכת הבית ספרית, על מנת שיכולות אלו תוכלנה לבוא יותר לידי ביטוי.תוכנית הלימודים הנלמדת בבית הספר נגזרת מתוכנית הלימודים של משרד החינוך בחינוך הרגיל, בשילוב תוכניות ייחודיות של החינוך המיוחד.

תוכנית תמיכה אישית:
בבית הספר מתאימים תכנית תמיכה אישית לכל תלמיד עפ"י צרכיו ויכולותו.מהי חוויה שכיחה של "הצלחה" בבית הספר? הצטיינות בבחינה, שליטה בחומר, וניסוח תשובה נכונה. אנחנו חושבים כי נכון גם שעבודת אמנות, ציור או פיסול, מונולוג או דיאלוג, שירה או נגינה יהפכו לשווי-ערך בחיפוש אחר חווית "הצלחה".

צוות בית הספר:
בבית הספר כ- 40 נשות ואנשי צוות בתפקידים שונים ומגוונים: מורות מחנכות ומורים מחנכים, מנהלי שכבה, מורים מקצועיים, רכז חברתי, יועץ חינוכי, עובדת סוציאלית, פסיכולוגית וצוות מטפלות בהבעה ויצירה, בדרמה ובתנועה.אנו שואפים בבית הספר לאפשר לתלמידים בחירה רחבה ככל האפשר של תחומי לימוד ועניין וליצור סביבה מאתגרת המאפשר צמיחה והתפתחות אישית.בית הספר הנו בפיקוח משרד החינוך – האגף לחינוך מיוחד.

 

מנהלת המסגרת:
דותן מיימון
dotan.m@b-e.org.il

כתובת בית הספר:
waze – רחוב התחיה בהוד השרון,
למשלוח דואר – גמלא 1 כפר מלל.

טלפונים:
09-9667600 / 09-9667607
מייל: kfarmalal.school@b-e.org.il