כפר ילדים בית אקשטיין, פרדס חנה

כפר הילדים הנו מעון פנימיה לילדים עם מש”ה ואוטיזם בכל רמות התפקוד בגילאי 6 עד 25.
הכפר מתמחה בעבודה עם דיירים עם התנהגויות מאתגרות, אך גם תפקודים גבוהים בבתים בקהילה. במעון 8 בתים בחלוקה תפקודית וגילאית. שטח המעון משתרע על כ 13 דונם היוצרים מרחב ירוק וכפרי.

בצמוד למעון פועל בית ספר לילדים עד גיל 21 וכן מרכז בוקר לגיל 21 ומעלה שאינם משולבים בתעסוקה מוגנת/נתמכת בקהילה.

לכפר לי יש 2 שלוחות בקהילה שהנן וילות פרטיות עם חצר גדולה לדיירים המתאימים לחיים עצמאיים יותר, באווירה אינטימית יותר ומותאמת. דיירי הבתים בקהילה נהנים מהשירותים בסביבתם; שילוב בחוגים בקהילה, בילוי פנאי ועוד.

בכפר הילדים, אנו מאמינים שלכל דייר יש זכות לכבוד ולפרטיות. אנו מספקים לדיירנו את כל התמיכות הנדרשות לשיפור משמעותי של איכות חייהם ולקידום עצמאותם. אהבה ללא תנאי ויצירת סביבה משפחתית חמה ותומכת, הנם אבני היסוד של התפיסה הטיפולית שלנו. כפר הילדים מספק עבור דייריו סביבה ייחודית, כפרית וירוקה המאפשרת פעילות בחצרות ובמרחבים פסטורליים.

לכל דייר במעון יש תוכנית תמיכות אישית המותאמת לצרכיו והתייחסות מפורטת ומקיפה לניהול סיכונים אישי. התוכנית האישית מתחדשת ומתעדכנת ומונגשת לכלל הצוות הטיפולי. דגש רב מושם על נושא הפנאי במעון; מגוון עשיר של חוגים ופעילויות, ביניהם; רכיבה טיפולית, פעילות עם כלבים, מוסיקה, להקה, אומנות, ספורט, סנוזלן, אומנויות לחימה, גינון טיפולי, תנועות נוער, טיולים, נופש בארץ, נופש בחו”ל.

הצוות הרב מקצועי במעון כולל עובדים סוציאליים, מקצועות הבריאות (פארא), מנתחת התנהגות, רופא, פסיכיאטר, צוות אחיות (מרפאה במעון פועלת 24 שעות ביממה), דיאטנית, צוות תפעול, צוות פנאי, רכזים, מדריכים ועוד.

משפחות הדיירים במעון מעורבות מאוד בכל הנעשה במעון ובחיי ילדיהם. במהלך השנה מתקיימות פגישות הערכה עם המשפחות להעברת מידע ועדכונים, בכל הנוגע לתוכנית האישית ולהגברת המעורבות של המשפחה בחיי הדייר במעון. כמו כן, מתקיימים אירועי חגים משותפים עם המשפחות, טיולים ונופשים משותפים ועוד. צוות הכפר עושה כל שניתן להגביר את המעורבות והשותפות של המשפחות בחיי ילדיהם ובחיי הכפר. כמו כן, שיתוף פעולה מירבי עם ועד הורים מעורב ופעיל מאוד.

מנהל המסגרת:
באסם כנאענה
basem.k@b-e.org.il

תמונה של באסם כנאענה, מנהל המסגרת

מנהל המעון מאז מאי 2023. באסם הוא תושב כפר-קרע, נשוי ואב לשלושה ילדים, בעל תואר שני בעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל-אביב ותואר שני במנהל עסקים התמחות פסיכולוגיה ארגונית במכללה למנהל בראשל”צ .כמו כן, באסם שימש כיועץ ארגוני בית הספר לניהול תפנית בת”א. בעבר באסם ניהל את מחלקת הרווחה ברשות מקומית מ.מ זמר עו”ס, ניהל צוותי רווחה מ. א. גלבוע וכן והוביל פרויקטים ומיזמים גדולים לשינוי חברתי בארוגני חברה אזרחית כמו הקרן החדשה ויוזמות קרן אברהם. בתקופה האחרונה באסם ניהל את מרכז קידום התעסוקה “ריאן” באזור ואדי ערה. 

אני מאמין שלי – אני מאמין במתן הזדמנויות שוות לכולם והסוד להצלחה הנו אהבת את מה שאתה עושה ומקדם. אנו פה כדי לקדם את דיירי המעון מבחינה תפקודית ושיפור איכות חייהם תוך שמירה על בטיחותם ומתן מענה מיטבי בכל תחומי חייהם. אנו עושים זאת באהבה ובמקצועיות ובמסירות ובאופן עקבי ומתמשך. 

 

כתובת כפר הילדים: תדהר, אזור תעשיה צפוני, פרדס חנה | טלפון: 04-6376957 | פקס:   04-6271524