דיור בית אקשטיין, ז'בוטינסקי תל אביב

אוכלוסיית היעד:
דיירים בוגרים בגילאי 18 ומעלה המאובחנים על הרצף האוטיסטי ובעלי תפקוד גבוה.

מיקום:
הדיור ממוקם בלב ליבה של העיר תל אביב, במרחק הליכה קצרה ממרכזי הבילוי, התרבות, הפנאי, חוף הים ופארק הירקון. המיקום המיוחד שם אותנו במרכז ההוויה התל אביבית.

מסגרת הדיור מחולקת ל-3 דירות, בהן שמים דגש על אוירה ביתית ונעימה. כל אחת מהדירות מאובזרת באופן מלא, כמו כל דירת שותפים רגילה.

תוכנית תמיכה אישית:
כחלק מתפישת איכות החיים נבנית לכל דייר תוכנית תמיכה אישית בהתאם לצרכיו האישיים, רצונותיו ושאיפותיו. התוכנית נבנית בשיתוף מלא שלו, של משפחתו ושל גורמי המקצוע הרלוונטיים, במטרה לקדמו, ובשאיפה להוביל לשיפור באיכות החיים שלו.

שירותים שהמסגרת מציעה:
אחה”צ הדיירים משתתפים, על פי רצונם וכישוריהם, בחוגים שונים. הם לוקחים חלק בתכנון פעילויות הפנאי ובתכנון האירועים במסגרת. במסגרת מתקיימים מספר פרויקטים מיוחדים שמטרתם להעשיר את שעות הפנאי של הדיירים, ללמד אותם מיומנויות או לאפשר לבטא את עצמם. למשל – התנדבות בקהילה, קבוצה חברתית, קורס בישול, הרכב מוזיקלי, פעילות ספורט, עיתון מסגרתי, ישיבת דיירים ועוד.

אנו נהנים ממספר רב של מתנדבים המעניקים לדיירים מזמנם באמצעות חונכות אישית או חוגים.

כמו כן הדיירים צורכים את מירב השירותים בקהילה כגון: קניות, קופת חולים, פעילויות פנאי שונות כגון: חוגים מגוונים, סרטים, ים ועוד. השאיפה היא להרחיב עד כמה שאפשר את השילוב בקהילה לתחומים נוספים.

צוות המסגרת כולל:
מנהלת הדיור, עו”ס, רכזת ורכזת רפואית, אם בית, צוות מדריכים, עובד אחזקה. אנחנו נעזרים בייעוץ של פסיכיאטרית,  יועצת בתחום ניתוח התנהגות, תזונאית.

המסגרת פועלת בפיקוח משרד הרווחה, השירות לטיפול האדם עם אוטיזם.

מנהל המסגרת:
הדר שמש
Hadar.s@b-e.org.il

כתובת המסגרת: ז’בוטינסקי 50א’ פינת ארבע ארצות, ת”א | טלפון: 077-5118030 | פקס: 077-5118034