דיור בית אקשטיין, הטללים רעננה

אוכלוסית היעד:
בוגרים עם
ASD
בתפקוד בינוני- גבוה

על המסגרת:
בשכונה פסטורלית ברעננה על גבול הרצליה, ישנו בית חם ואוהב. הבית שלנו מחולק ל4 יחידות, ממש כמו חדרי הלב. כל יחידה מהווה בית מלוכד ויצרני של חמישה דיירים.

קמים בבוקר, מתארגנים, עושים תורנות בוקר לפי תורות ויוצאים לעבודה. יש היוצאים למרכז התעסוקה אשר ממוקם ברעננה, ויש אשר יוצאים למיני עבודות מגוונות ומאתגרות בשוק החופשי. הבית ריק מדיירים, אבל גלינה אם הבית עומלת על הכנת ארוחה חמה ומזינה אשר ממלאה את הבית בריחות, וממתינה לחבר'ה שיחזרו מהעבודה.
ב14:30 הבית מתחיל להתמלא חזרה. מכל דירה מגיע תורן ארוחת הצהריים ולוקח לדירתו את הארוחה החמה. כל דירה יושבת לאכול, ובינתיים מספרים על היום שעבר עליהם בעבודה. לאחר הארוחה, חובה קצת לנוח, סיאסטה כמו שרואים בסרטים. ב16:00 הלו"ז האמיתי מתחיל. לו"ז אשר מורכב מתוכניות התמיכה והקידום שהן לב ליבה של העשייה המסגרתית.

פנאי ופעילות במסגרת:
בכל דירה ישנו מדריך/ת דירה, אשר מלווה בחום ואהבה מתוך חשיבה, כוונה ואכפתיות. ביום ראשון עושים ספורט עם לילך, ביום שני חוג כלבנות עם יעל, ביום שלישי פעילות חוץ חופשית וביום רביעי שרים בחוג מוזיקה עם טל. העשרת פנאי ומציאת תחומי עניין הם חלק מהותי בעשייה, אך לא בכך נסגור את הסיפור, כמובן שיש גם קבוצות חברתיות, "בי בעיר" – חוג להכרת הסביבה העירונית, סדנת בישול, ובימי הקיץ יוצאים לסרט, באולינג או לבריכה.
הנה הגיע הערב וכל דירה מכינה ארוחה, כולם מבשלים ושותפים לעשייה. למידה של כישורי חיים זה דבר שבשגרה.

פעילויות חברה ומשפחה:
כמובן שגם למשפחות מקום בחגיגה, כי אין כמו המשפחה. ערבי משפחות, ימי כיף או סתם ביקור לארוחת ערב בדירה. עם הדיורים אחרים נפגשים בשגרה: לקריוקי עם עוזי, על האש בפארק, או סתם לארוחה טובה. המסיבות הטיולים והנופשים ביחד, הם הרגעים שבשבילם אנחנו חיים.
לא שוכחים להעשיר את המחשבה, יוצאים לסרט, ביקור במוזיאון או הצגה. מעיזים ומטיילים בארצנו היפה- אפילו בכדור פורח, או בפארק המדע.

תוכנית תמיכה אישית:
אז על מה אנחנו עובדים? עובדים מהמיקרו למאקרו. כל דייר הוא עולם ומלואו עם יכולות, כישרונות, אהבות, וכמובן גם קשיים שהם חלק מהחיים. לכל דייר מותאמת תוכנית אישית בהתאם למשוב שלו על איכות חייו, התבוננות מקצועית על תפקודו מהצוות, וכמובן הרקע, דע מאין באת ולאן אתה הולך.
כל תכנית נבנית על סמך תיאוריות, מתודות ומיומנויות, והכי חשוב מותאמת לשטח. עיקרון חשוב אשר מוטמע בכל התוכניות הוא עיקרון השיפור שימור – לכל דייר תהיה תוכנית שעובדת על שימור למען פיתוח מסוגלות והצלחה, כי איזה כיף זה להרגיש שהצלחתי.

הצוות:
כל העבודה המאתגרת הזו נעשה בליווי מתמשך של הצוות המוביל בשילוב צוות רב מקצועי- פסיכיאטר, מנתחת התנהגות, מטפלים חברתיים ועוד…

ערכים כדרך חיים:
ביום המעשים הטובים אנו יוצאים החוצה לעשות טוב. אך לא נסתפק ביום אחד, אנו מאמינים בזאת כדרך חיים. הדיירים יוצאים להעביר הפסקות פעילות בבתי ספר ברחבי רעננה, לבנות פסלים עם עובדי עירייה בפארקים ובמבנים ציבוריים, להשתתף בהפעלות בקניון לילדים, ולעזור בירידים ופסטיבלים.

קשר עם הקהילה:
הקשר עם הקהילה הוא דבר מתוחזק בשגרה, השכנים באים לקפה ועוגה, יוצאים לטיול ג'יפים עם מתנדבים מיחידת הג'יפאים, ומדליקים עם ראש העיר נרות חנוכה.

מסגרת הדיור הינה בפיקוח משרד הרווחה – האגף לטיפול באדם עם אוטיזם.

מנהלת המסגרת:
עינם בז'רנו
Einam.b@b-e.org.il
050-2300465

כתובת המסגרת: הטללים 57, רעננה | טלפון: 077-8102003 | פקס:  077-8102003