דיור בית אקשטיין, הטללים רעננה

אוכלוסית היעד:
בוגרים עם
ASD
בתפקוד בינוני- גבוה


על המסגרת
:
בשכונה פסטורלית ברעננה על גבול הרצלייה, ישנו בית חם ואוהב. הבית שלנו מחולק ל4 יחידות, ממש כמו חדרי הלב, כאשר כל יחידה מהווה בית לחמישה דיירים.
בבוקר קמים, מתארגנים, עושים תורנות בוקר ויוצאים לעבודה. יש היוצאים למרכז התעסוקה אשר ממוקם ברעננה, ויש אשר יוצאים למיני עבודות מגוונות ומאתגרות בשוק החופשי. הבית ריק מדיירים, אבל גלינה אם הבית עומלת על הכנת ארוחה חמה ומזינה אשר ממלאה את הבית בריחות, וממתינה לחבר’ה שיחזרו מהעבודה.
ב14:30 הבית מתחיל להתמלא חזרה. מכל דירה מגיע תורן ארוחת הצהריים ולוקח לדירתו את הארוחה. יושבים לאכול ומספרים על היום שהיה.
אחרי סיאסטה קצרה, הלו”ז האמיתי מתחיל, והוא מורכב ממשימות היום-יום בשילוב חוגים ומפגשים חברתיים, וכמובן תוכניות תמיכה וקידום שהן ליבה של העשייה המסגרתית. בערב כל דירה מכינה ארוחה, והתורן לוקח חלק בהכנה.
למידה של כישורי חיים מתרגלים הכי טוב דרך יצירת שגרה.

 

פעילויות פנאי במסגרת:
בכל דירה ישנו מדריך/ת דירה, אשר מלווה בחום ואהבה מתוך חשיבה, כוונה ואכפתיות. ביום ראשון עושים ספורט, ביום שני חוג כלבנות, בשלישי מתרגלים יצירתיות בקבוצת כתיבה, וברביעי שרים בחוג מוזיקה.
אצלנו הדיירים הם גם מדריכי חוגים, אם זה מדיטציה, מפגש אימפרוביזציה, סדנת חרוזים או הרצאות בבמה פתוחה, הם יוזמים ומביאים את עצמם ואת תחומי העניין הייחודייים שלהם. הקשר עם הקהילה הוא דבר מתוחזק בשגרה, השכנים באים לקפה ועוגה, יוצאים לטיול ג’יפים עם מתנדבים מיחידת הג’יפאים, ומדליקים עם ראש העיר נרות חנוכה.
העשרה חברתית ובילוי בקהילה הם חלק מהותי בעשייה, ובימי הקיץ יוצאת כל דירה לסרט, ארוחה, באולינג או לבריכה, ואחת לשנה – נהנים בנופש מפנק כולנו יחד.

תוכנית תמיכה אישית:
אז איך אנחנו מתקדמים? מהמיקרו למאקרו.
כל דייר הוא עולם ומלואו עם יכולות, כישרונות, אהבות, וכמובן גם קשיים שהם חלק מהחיים. לכל דייר מותאמת תוכנית אישית בהתאם למשוב שלו על איכות חייו, התבוננות מקצועית של הצוות, וכמובן הרקע – דע מאין באת ולאן אתה הולך.
כל תכנית מגובה בתיאוריות, מתודות ומיומנויות, והכי חשוב מותאמת לשטח.

הצוות:
כל העבודה המאתגרת הזו נעשה בליווי מתמשך של הצוות המוביל, עינם המנהלת והעובדת הסוציאלית, ולא נשכח את הצוות הרב מקצועי- רכזת, פסיכיאטר, מנתחת התנהגות, מטפלים חברתיים ועוד…

 

מסגרת הדיור הינה בפיקוח משרד הרווחה – האגף לטיפול באדם עם אוטיזם.

מנהלת המסגרת:
משה קופצ’יק  

כתובת המסגרת: הטללים 57, רעננה | טלפון: 077-8102003 | פקס:  077-8102003