דיור בית אקשטיין, גליל ראשל"צ

אוכלוסיית היעד:
הבית בגליל מאכלס 24 דיירים בין הגילאים 15-48 המאובחנים על הרצף האוטיסטי בעלי תפקוד בינוני נמוך.

על המסגרת:
מסגרת דיור הגליל , מורכבת משני בתים בראשון לציון בלב שכונה שקטה ונעימה במרכז העיר. במסגרת אנו דואגים לכל הצרכים של הדיירים.
החל ממזון, ביגוד והיגיינה, ועד סיוע רגשי והתנהגותי על מנת לקדם את הדיירים בתפקודם היומיומי. לכל דייר יש תכנית תמיכה אישית, פעילויות וחוגים אשר מותאמים ליכולותיו ולתחומי העניין שלו. המסגרת מייצרת פתרונות עבור הגירויים של הדיירים כמו קיר תחושתי ושמיעתי אשר עונים על צרכים אלו.

פעילות במסגרת:
במהלך השהייה במסגרת הדיירים נהנים מחוגים שונים כמו הליכה, רכיבה על אופניים, כישורי חיים, מוזיקה, ערבי חברה ופעילויות עם ההורים.

צוות המסגרת:
צוות הגליל מונה כ-25 עובדים והינו צוות רב מקצועי במטרה לתת את המענה המרבי לצורכיהם של הדיירים. הצוות מורכב ממנהלת המסגרת, מתאמת תמיכות (סטודנטית לעבודה סוציאלית לקראת סיום התואר), אחות, אם בית, פסיכיאטרית, מנתחת התנהגות, רכזי טיפול ותפעול וצוות מדריכים מגוון. צוות המסגרת מקיים הדרכות פנימיות וכלל ארגוניות במטרה לתת כלים אישיים ומקצועיים רבים ככל הניתן לצוות המדריכים.

מסגרות חינוך:
מסגרות הבוקר של הדיירים מתחלקים בין הצעירים שהולכים לבתי ספר של חינוך מיוחד בקהילה ובין הדיירים המבוגרים יותר שיוצאים כל בוקר למסגרת תעסוקה (מע”ש).

מנהלת המסגרת:
עופרה שטיין
Ofra.s@b-e.org.il

עופרה בעלת תואר שני במינהל עסקים התמחות ביעוץ ארגוני. גרה בתל אביב על הים. הגיעה מתחום של ביקורת פנים במשרדי ממשלה.

“כל חיי גדלתי סביב וביחד עם אוכלוסיות מיוחדות ותפקיד משמעותי זה מהווה עבורי הגשמה של חלום ויעוד. העבודה עם החברים בהוסטל ממלאים אותי בכל כך הרבה שמחה וסיפוק. זכיתי.”

כתובת המסגרת: הגליל 25 ראשון לציון | טלפון: 03-9270978, 03-7484344