דיור בראשית, קרית עקרון

אוכלוסיית היעד:
דיירים בגילאי 16-35 שנים, על הספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד.

על המסגרת:
בראשית , הינו מסגרת הדיור הראשונה לתחום האוטיזם שהוקמה על ידי חברת דנאל בשנת 2012 וממוקמת בטבורה של מועצה מקומית קריית עקרון.

המסגרת מורכבת משלושה בתים פרטיים מרווחים ומותאמים לצרכי הדיירים. הצוות שם לעצמו מספר יעדים, הראשון בהם הוא מעורבות אופטימאלית של הדיירים בקהילה. השני, בניית סדר יום בדירות המאפשר מעורבות הדיירים בהתנהלות היומיומית.

המסגרת מלווה את דייריה בכל תחומי החיים , בריאות , תעסוקה ופנאי.

תכניות תמיכה אישיות:
תכניות הקידום האישית הינה חלק עיקרי וחשוב בהתנהלותה של המסגרת. חלק מהתכניות האישיות מבוססות על העצמת הדייר בתוך המסגרת וחלק מחוצה לה בפעילות יחידנית במרכזי הנוער בישוב. אנו רואים בתכניות הללו, אשר נבנות לאחר תצפיות וניתוח מעמיק של נתונים, מנוף לצמיחה והעצמה של הדייר.


פנאי והעשרה
:
במסגרת מתקיימים חוגים במהלך השבוע המותאמים ליכולות הדיירים. בנוסף מתקיימת פעילות ביחד עם מרכז הנוער ומועצת הישוב,  השתתפות בטקסים בישוב, העלאת הצגת תיאטרון במסגרת החוג, שתי קפה, טיולים, בריכה, ים ונופשים בארץ.


צוות המסגרת
:
צוות הדיור הינו צוות יציב, המורכב משלושה רכזים, עובדת מתאם תמיכות מנתחת התנהגות, אחות, ופסיכיאטרית. אל אלה מצטרפים צוות מדריכים ומדריכות מסור ואכפתי.

תמיכות מהקהילה: שירותי היומיום ניתנים בקהילה, בבתי הספר, במרפאות, בספרייה, במתנ”ס, בפארקים וכד. כאשר לכל אלה מצטרפת קהילה מחבקת שתומכת, מלווה ותורמת מזמנה לטובת דיירי בראשית (סעודות משותפות , יום המעשים הטובים , צעדות,ימי כייף ועוד).


תעסוקה:
דיירי המסגרת מועסקים בשתי מסגרות תעסוקה של הארגון, “מרכז תעסוקה מזכרת בתיה” , מיועד לתפקוד בינוני ובינוני- נמוך. ו”מרכז תעסוקה ראשל”צ” המיועד לאוכלוסיה בתפקוד בינוני- גבוה, גבוה.

 

שירותים שהמסגרת מציעה:
בראשית הינו בית לחיים המשמר ומפתח את עצמאות ורווחת הדיירים, זאת מתוך ההבנה כי את האדם ניתן להבין רק אם רואים את סך כל חלקיו. בזכות צוות ששם את הילד ומשפחתו במרכז לצד כלל הממשקים אליהם נחשף הדייר, לומד את הצרכים ומשתדל להתאים ולהעצים את דרי הבית .

מנהלת המסגרת:
איתי אביתר 
 

כתובת המסגרת: גולני 7 קרית עקרון  |  טלפון: 08-9374711