דיור בית אקשטיין, אריאל מבשרת ציון

על המסגרת:
הוסטל “אריאל”, הנו מסגרת שיקומית לצעירים ומבוגרים עם תסמונת “פראדר וילי” וכן לדיירים המצויים על פני הרצף השיקומי, מוגבלות שכלית התפתחותית וכן אוטיזם (מנהל מוגבלויות).
דיירי ההוסטל משולבים במסגרות תעסוקה מגוונות, על פי יכולותיהם והעדפותיהם, החל מתעסוקה מוגנת ועד תעסוקה בשוק החופשי, ביחסי עובד מעביד. דיירים עד גיל 21, משולבים בבתי הספר לחינוך מיוחד באזור מבשרת ציון.
המסגרת השיקומית הנה כוללנית ומספקת את כל מגוון השירותים; מגורים, פנאי, תעסוקה, מעקב רפואי ופסיכיאטרי, תכנית דיאטה וספורט אישית, טיפול תרופתי ועוד. המסגרת פועלת ופתוחה במשך כל השנה.

הוסטל “אריאל” מחולק לשני בתים פרטיים עם חצר במבשרת ציון. בכל בית גרים 13 דיירים. החלוקה לבתים מאפשרת חלוקה נכונה ומקצועית יותר לפי רמות תפקוד, הומוגניות ותעסוקה מותאמת. מרבית החדרים הנם פרטיים לדייר אחד. הבתים המרוהטים והמאובזרים, מאפשרים עצמאות, פרטיות, אווירה ביתית ומשפחתיות.


התפיסה הטיפולית:
מטרת העל של ההוסטל, מעבר להיותו בית משפחתי לחיים, הנה לספק כלים ותהליכים טיפוליים לקידום ושיפור מתמיד באיכות החיים ויצירת אורח חיים בריא, לצד תהליך מסודר ומבוקר של ירידה במשקל, המלווה, על ידי דיאטנית המתמחה בתסמונת ה “פראדר וילי” ובעלת מיומנות גבוהה בתחום. לצד הדיאטנית, צוות ודיירי ההוסטל מלווים בייעוץ על ידי פסיכולוג בכיר עם ידע רב לגבי מאפייני וביטויי התסמונת.

במשך השנים הצטבר ידע מקצועי רב בכל תחומי החיים של האנשים בעלי התסמונת. אורח החיים בהוסטל כולל ארוחות מותאמות בדיאטה אישית שנבנתה על ידי הדיאטנית ומפוקחת על ידה, מעקב שוטף של המשקל ו BMI, תוכנית פנאי המקדמת תוכנית ספורט אישית כפעילות חובה, אורח חיים בריא וחתירה מתמדת למשקל גוף תקין. התוכנית האישית של כל דייר/ת כוללת ניהול סיכונים אישי, תוכנית טיפולית, מעקב רפואי, מעקב פסיכיאטרי ומעקב פסיכולוגי. סגנון החיים בהוסטל מתאפיין באורח חיים עצמאי ובהתאם לכישוריהם ושאיפותיהם של הדיירים. במסגרת זו, דיירים רבים שיפרו באופן משמעותי את אורח חייהם באמצעות ירידה מבוקרת במשקל ויציאה מטווח הסכנה הבריאותית.

הטיפול הרגשי כולל שיחות אישיות, שיחות קבוצתיות, ביבלותרפיה, טיפול באומנות, שיחות עם פסיכולוג, חונכות אישית וטיפול מיני חברתי קבוצתי/פרטני.


פעילות פנאי:
פעילות הפנאי לדיירי ההוסטל, עשירה ומגוונת; שילוב בקהילה, נגרות, טיולים לאורך השנה, קמפינגים ומלונות, ימי הולדת, חוג ספורט, אומנות, מוסיקה, חונכות אישית, פעילות עם בעלי חיים ועוד.


קשר עם המשפחות:
הקשר עם המשפחה הנו משמעותי ביותר ומתקיים באופן שוטף באמצעות עדכונים והתייעצויות, פגישות שיחות עם עו”ס המסגרת ועוד. מרבית הדיירים יוצאים לחופשת שבת פעם בשבועיים. צוות ההוסטל זמין תמיד לפניות המשפחה בכל שעה. לצוות ברור, כי ההצלחה בהבטחת ושיפור איכות חייהם של הדיירים תלויה, בין ביתר, בקשר מקדם ורציף.


צוות ההוסטל:
צוות רב מקצועי; מנהל/ת, דיאטנית, עובדים סוציאליים, אימהות בית, מדריכים, פסיכולוג, אחות, פסיכיאטר, מדריכי חוגים ופנאי ומטפלות בתחום הרגשי – נפשי. עבודת הצוות מתבססת על מודל איכות חיים ומתמקדת בקידום הדיירים לעצמאות, מוגנות אישית, שילוב בקהילה ובחיי חברה, שילוב וקידום בתעסוקה וחינוך, אורח חיים בריא ושיפור מתמיד של איכות החיים.

 

קבלה למסגרת – באמצעות המחלקה לשירותים חברתיים באזור המגורים, ועדת קבלה ותהליך קליטה למתאימים.

מנהלת המסגרת:
אירית הורוביץ
irit.h@b-e.org.il
050-8670684

אירית מגיעה מרקע של ניהול תרבות ופנאי בדיור מוגן, ניהול תרבות בקהילה, ניהול עובדים ותקציב.
בהשכלתה בעלת תארים בחינוך מיוחד ומנהל מדיניות ציבורית, תעודת הוראה ונסיון רב שנים בניהול מערכות תרבות ופנאי.


כתובת המסגרת:
מבוא היהלום 5, ארבל 40, מבשרת ציון.