אודות

בית אקשטיין מקבוצת דנאל, הינו הארגון הגדול והמוביל בארץ בתחום מתן שירותים לאנשים עם מוגבלות. מזה כ-30 שנים אנו חותרים לאפשר לאנשים עם מוגבלות להגדיר את מטרות חייהם, לשפר את איכות חייהם, להשתלב בחברה ולממש את חלומותיהם.
בית אקשטיין מספק שירותים לילדים, בני נוער ובוגרים בעשרות מסגרות בפריסה ארצית רחבה ממגוון אוכלוסיות: אנשים עם לקויות למידה, אנשים עם לקויות הסתגלות, אנשים עם קשיים רגשיים, אנשים על הרצף האוטיסטי ואנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית. המודל המקצועי אשר מנחה את כל הפעילות בבית אקשטיין הנו מודל איכות החיים, אשר הוכח במספר רב של מחקרים כמודל אשר משפר באופן משמעותי את איכות החיים וההשתלבות החברתית של אנשים עם מוגבלות.

בית אקשטיין מספק שירותים בכל תחומי החיים

דיור: מערכי דיור, דיור בקהילה, מעונות ופנימיות
חינוך: בתי ספר יסודיים, בתי ספר תיכונים ומכללה
תעסוקה: מרכזי תעסוקה והכשרה
השמה: מערך השמה לבוגרים עם אוטיזם בתפקוד גבוה.

הגישה הבסיסית בבית אקשטיין הנה שכל אדם הנו בעל רצונות, שאיפות, אהבות ויכולות. אנו מאמינים כי הדרך הטובה ביותר לתמוך באנשים עם מוגבלויות היא לשלבם במידת האפשר בקהילה ובמשפחה ומתוך כך לספק להם את התמיכה הרחבה ביותר ואת איכות החיים הטובה ביותר לה הם שואפים. כחלק מתפיסה זו, נבנית לכל אדם בארגון תכנית תמיכה אישית, בהתאם לצרכיו, רצונותיו ויכולותיו.

ארגון בית אקשטיין גם חותר להובלת קידום עמדות חיוביות כלפי אנשים עם מוגבלות בחברה הישראלית ולשיפור ההכלה וההשתלבות החברתית של אנשים עם מוגבלות בכל תחומי החיים. במהלך השנים האחרונות, אנו מיישמים את תפישת “ניהול איכות כולל” (total quality management ) באמצעות ההתעדה לתקן איכות ISO 9001 ועומדים בהצלחה במבדקי ההתאמה של מכון התקנים הישראלי המייצג את מערך ה- ISO העולמי בארץ. ארגון בית אקשטיין מפעיל מחלקת מחקר ופיתוח שמטרתה לבחון את מידת יעילות השירותים הניתנים בארגון ולפתח ולהטמיע התערבויות חדשות ומבוססות ראיות, בכל תחומי העשייה של הארגון – תוך תרומה לעשייה המחקרית וספרות המקצועית בתחום.

חזון

בית אקשטיין הינו ארגון בינלאומי מוביל בהתפתחות אישית וחברתית

ערכים

ייעוד

אנו קוראים לכולם לקבל את השונה, את האחד והמיוחד ובכך לפתוח את הדלת לקבלה שלמה יותר של כל אחד ואחת מאיתנו.