דיור נווה אופק, קרית גת

אוכלוסית היעד:
אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, מגיל 21 ומעלה בתפקוד קל עד בינוני, ממוצע הגילאים 38.

על המסגרת:
"נווה אופק" הוא שמה של מסגרת המורכבת משלוש יחידות מטופחות, רחבות ידיים הממוקמות בעיר קרית גת, אשר החלה את פעילותה ב – 2009. המסגרת מבקשת לתת שירות דיור חוץ ביתי – "בית לחיים" ל – 30 דיירים ודיירות.  נווה אופק מעניק לדייריו מגוון שירותים בכל תחומי החיים בכלל זה: בריאות, רווחה, תעסוקה, פנאי, קידום והעצמה אישית ומספק שירותיו לאורך כל שעות היממה  ובכל ימות השנה.

תכנית תמיכה אישית:
נושא הקידום האישי והקידום הקבוצתי הוא נושא מרכזי ומשמעותי מאוד במסגרת. דיירנו הם חלק בלתי נפרד מהמרקם החברתי והקהילתי בעיר ומחוצה לה. נעשים מירב המאמצים על מנת לאפשר לדיירים לבחור את פעילויות הקידום בהן ייקחו חלק. בין אם מדובר בדיירים שלומדים כיצד להשתמש במשאבי קהילה החל משימוש יום יומי בתחבורה ציבורית, עשיית שימוש בכסף ורכישה עצמאית ועד יציאת דיירים מתאימים ללימודים באוניברסיטה, באופן עצמאי, כסטודנטים מן המניין.

פעילויות העשרה ופנאי:
תחום הפנאי מגוון מאוד ואנו רואים כיעד מרכזי את היציאה אל הקהילה, ההיטמעות בה, שילובם של הדיירים בתוך האוכלוסייה הנורמטיבית וחשיפת התחום אליהם. פעילויות הפנאי של דיירי המסגרת כוללים, בין היתר: יציאה אל חוגים במתנס"ים ובהיכל התרבות בעיר, יציאה להצגות, הופעות זמר, בילויים במרכזי קניות ובבתי קפה, שחייה בבריכה העירונית, טיולים בטבע, טיסות ונופשים ביעדים מרתקים ועוד…

צוות המסגרת:
צוות "נווה אופק" הוא צוות המורכב מאמהות בית לכל יחידה, רכזת טיפול, עובדת סוציאלית, אחות/רכזת בריאות וצוות מדריכים ומדריכות מסור ואכפתי. הצוות ותיק, מנוסה, יציב ובעל ידע נרחב בתחום המוגבלות השכלית ההתפתחותית, המיושם במהלך שיגרת העשייה היומיומית. חלק גדול מן המטפלות במסגרת הן מטפלות מוסמכות אשר עברו הכשרה אקדמית בת שנה וחצי מטעם משרד הרווחה, האגף למוגבלות שכלית התפתחותית והן משמשות כצוות בכיר במסגרת. 

תמיכות מהקהילה:
את כל השירותים החיוניים היומיומיים, צורכים דיירי המסגרת בקהילה. בין אם מדובר בשירותי בריאות, בריאות הנפש, חוגים או פעילות גופנית. הקהילה בקרית גת מחבקת את הדיירים ונותני השירות, כדרך קבע, אדיבים ומכירים בצרכים המיוחדים של דיירנו ומתעקשים שיקבלו את ההתייחסות המיוחדת והמוקפדת לה הם זכאים.

תעסוקה:
דיירי המסגרת מועסקים בתעסוקה משקמת במפעל מוגן בעיר – מע"ש קרית גת, המופעל גם הוא ע"י הארגון. חלק מהדיירים נמצא מתאים לתעסוקה מחוץ למפעל המוגן, בחוץ, מה שמכונה "תעסוקה נתמכת" במקומות כמו: רשת "ארומה", מפעלי תעשייה ואלקטרוניקה כמו: HP, INTEL ועוד…

שירותים שהמסגרת מציעה:
"נווה אופק" מוכרת וידועה במחוז הדרומי ובארץ בכלל כמסגרת תומכת איכותית ומקדמת, שיש ביכולתה להתמודד עם דיירים בעלי מורכבויות שונות. אנו רואים בעבודתנו שליחות ומלאים סיפוק מן ההצלחה בטיפול ובשילוב של הדיירים שלנו במקומות ובתחומים השונים. מייחלים להצלחות ולפסגות נוספות, הכל לטובתם ולמענם של הדיירים היקרים במסגרת.

מנהל המסגרת:
מאיר דמרי
meird@edanel.co.il

כתובת המסגרת: אמציה 8 קרית גת | טלפון: 08-6220992